ЗДО №8, ДНЗ №8 ”Ялиночка”, Хуст
Закарпатська область, Хустський район

Історія

Наш дошкільний заклад починає свою історію з 1966 року. Газета «Ленінська правда» в цей період пише: «Чудовий дарунок одержали діти хустських робітників і службовців. В одному з кращих двоповерхових будинків відкрився новий дитсадок. В ньому виховуватимуться 80 малюків.

У просторих кімнатах світло, затишно. На вікнах красиві гардини. Стіни прикрашені картинами. Підлоги вистелені різнобарвними килимами. Виблискує білизною постіль на нікельованих ліжках.

Виховательки Попова А.А., Фекете М.Ю., Дума М.І. та інші вчать дітей малювати, грати на піаніно, розучують з ними пісні, малюки бавляться іграшками.

Трохи з історії цього мальовничого куточка землі в 3,5 тис. кв. метрів і прилеглої будівлі до нього:

До 1942 року – це Духовна семінарія греко-католицької церкви. Тут навчалися такі священники, як Січ, Орос.

Після війни місцевий уряд розпорядився заснувати на місці семінарії гуртожиток для гімназії, яка розташовувалася на території сьогоднішньої ЗОШ №1.

Після цього у 1966 році відкрився дошкільний заклад №8. Але перша завідуюча Брайман Віра Яківна підбирала колектив поступово до відкриття. 10 листопада 1965 року молода Марія Федорівна Пилип була призначена нянею дитсадка. А через рік була переведена вихователем і зараз є почесним ветераном нашого закладу.

Барзул Маргарета Михайлівна теж розпочала працювати в дошкільному закладі ще перед його відкриттям з 7 січня 1966 року і пропрацювала тут 31 рік, а в 1996 році пішла на заслужений відпочинок (на превеликий жаль в 2014 році вона померла).

З 1 лютого 1966 року в нашому закладі розпочала працювати завгосп Янчик Поліна Михайлівна, яка до 2001 року сумлінно виконувала свої посадові обов’язки. В доброму здоров’ї і тут присутня Луканич Ольга Йосипівна, яка присвятила 31 рік вихованню підростаючого покоління. Призначена була в цей садок 12 грудня 1965 року.

Ще одні ветерани нашого закладу: Штефуца Маргарета Федорівна та  Фекете Магдалина Юріївна, які пропрацювали в закладі з 13 грудня 1965 року по 1985 рік. Наша колега Кончанська Єва Олексіївна теж пов’язана з дошкільним закладом №8: 28 серпня 1971 року вона молодою 18-річною дівчиною була призначена вихователем в заклад і пропрацювала до 1985 року, коли була переведена  разом з іншими вихователями в новозбудований дошкільний заклад №14.

Багато років самовідданої праці віддала нашому закладу кухар,  нині покійна Лемко Ганна Іванівна, яка була призначена на посаду в березні 1966 року.

Багато для функціонування закладу зусиль віддав тодішній зав райвно Орбан Томаш Іванович.

Сьогодні дошкільний заклад носить ім’я «Ялиночка» і поповнює свої лави молодими спеціалістами. Своїм досвідом з ними можуть поділитись досвідчені педагоги  Савоченко Н.Ю., Мішук О.В., Грицак А.В., Бехтерева Н.Ю.

Пріоритетом у роботі ДНЗ №8 «Ялиночка» завжди є створення кращих умов для виховання та розвитку дошкільнят.

 

 


 

Логін: *

Пароль: *